Loading…

CIty fiton 15 milionë paund, nëse Sancho transferohet tek United

  • 05/08/2020 | 10:17

CIty fiton 15 milionë paund, nëse Sancho transferohet tek United

Jadon Sancho është shumë afër transferimit tek skuadra e Manchester United.


Mirëpo sipas asaj që shkruan The Times, përfitues në këtë transferim do të jetë edhe skuadra e Manchester Cityt.

Sipas asaj që raportohet në momentin kur talenti anglez nënshkroi me Dortmundin, Mancester City futi një klauzolë prej 15% të fitmit, në rast të transferimit te ndonjë skuadër tjetër.

Dortmund ka kërkuar nga Manchester United që dëshiron 108 milionë paund për anglezin, që do të thotë se skuadra e Pep Guardiolës do të mund të fitojë deri në 15 milionë paund në rast të ndonjë marrëveshje./

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë