Loading…

City mposht Chelsean dhe kryeson në tabelë

  • 15/01/2022 | 15:27

City mposht Chelsean dhe kryeson në tabelë

Manchester City ka arkëtuar tri pikë të reja nga derbi me Chelsean të zhvilluar të shtunën në kuadër të javës së 22-të të Premier Ligës dhe kështu i ka dhënë një goditje të madhe luftës për titull në këtë kampionat.


Fitoren minimale (1-0) skuadrës së Pep Guardiolas ia siguroi mesfushori nga Belgjika Kevin De Bruyne me golin e tij të realizuar në minutën e 70’ të ndeshjes, transmeton KosovaPress.

Kjo fitore e bën Cityn tani më një pretendent ta padiskutueshëm për titull për shkak se ka 13 pikë më shumë se Chelsea që mban vendin e dytë, diferencë kjo mjaftë e madhe në pikë e cila vështirë se mund të shkrihet në javët në vazhdim nga skuadrat e mëdha të Premier Ligës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë