Loading…

Çka ndodh sot në Kosovë?

  • 29/05/2022 | 08:00

Çka ndodh sot në Kosovë?

Këto janë ngjarjet që pritet të ndodhin sot në Kosovë.


Homazhe në nderim të dëshmorëve të kombi në fshatin Lloqan. (Ora 9:30)

Klubi i Pingpongut “Hasan Prishtina” në bashkëpunim me FPPK-në do të organizojnë turneun për grupmoshat U11, U15 dhe U19 për meshkuj dhe femra i cili këtë vit do të jetë përkujtimor dhe do të mbajë emrin e dy legjendave të klubit “Hasan Prishtina” dhe veteranëve të pingpongut, Xhemajl Cecelia dhe Izet Korllaku. (Palestra “Jeton Terstena” në Vushtrri, ora 10:00)

Homazhe në nderim të dëshmorëve të kombi në fshatin Carrabreg i Epërm, e gjithashtu në qendër të fshatit bëhet dhurimi vullnetar i gjakut. (Ora 10:00)

Homazhe në nderim të dëshmorëve të kombi në fshatin Carrabreg i Ulët. (Ora 10:15)

Homazhe në nderim të dëshmorëve të kombi në fshatin Lumbardh. (Ora 11:00)

Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia qendrore e PDK-së, ora 13:00)

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë