Loading…

Çka ndodh sot në Kosovë?

  • 28/06/2022 | 08:00

Çka ndodh sot në Kosovë?

Ngjarjet që pritet  të ndodhin sot në vend.


Mbahet Panairi i Punës Gjakova 2022. (Palestra e Sporteve “Shani Nushi”, Gjakovë, ora 09:00-16:00)

Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD) prezanton raportin “Gjykimet Speciale”, i cili është rezultat i monitorimit të drejtpërdrejtë dhe sistematik që IKD i ka bërë punës së Dhomave të Specializuara të Kosovës. (Hotel “Sirius”, Prishtinë, ora 9:30)

Komisioni për Legjislacion shqyrton vendimin e Kuvendit në lidhje me Projektligjin për ndryshim-plotësimin e Ligjit për Agjencinë Kosovare për Krahasim dhe Verifikim të Pronës. (Kuvendi i Kosovës, salla N-302, ora 10:00)

Instituti Riinvest mban punëtorinë e parë në kuadër të projektit POLTIKA QË JAPIN PËRGJIGJE (Policy Answers) mbështetur nga Horizon Europe (BE). (Villa Gërmia, ora 10:00-14:30)

Pronarët e autobusëve protestojnë para Komunës së Mitrovicës për shkak të mos krijimit të kushteve për punë. (Ora 10:00-11:00)

Unioni i Turizmit të Kosovës nënshkruan marrëveshje me Kolegjin e Turizmit nga Kanada “Bay River College”. (Zyrat e Unionit të Turizmit të Kosovës, Prishtinë, ora 10:00)

Ministrja e Industrisë Rozeta Hajdari, raporton në Komisionin për Ekonomi lidhur me investimet strategjike në vend. (Kuvendi i Kosovës, salla N-10, ora 11:00)

Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave Publike shqyrton raportin e Auditimit për pasqyrat financiare vjetore të Universitetit të Prishtinës për 2021. Të ftuar: rektori i UP-së Naser Sahiti dhe u.d. sekretari i Përgjithshëm, Besfort Krasniqi. (Kuvendi i Kosovës salla N-303, ora 11:00)

Mbahet takimi i parë publik me banorët e komunës së Gjakovës. (Salla e Kuvendit të Komunës, Gjakovë, ora 11:00)

Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me procesin e vendimmarrjes në sektorin e energjisë për periudhën 2006-2022, në nivelin legjislativ, ekzekutiv, rregullator dhe në ndërmarrje publike, voton listën e dëshmitarëve që do të ftohen për intervistim. (Kuvendi i Kosovës, salla N-204, ora 12:00)

Punonjësit e ndërmarrjes “Rilindja” protestojnë para lokaleve të AKP-së, me kërkesë për përshpejtimin e pagesës së 20 përqindëshit. (Ora 12:00)

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë