Loading…

Çka po ndodh në Merdare? Arrin edhe KFOR-i

  • 26/04/2019 | 11:41

Çka po ndodh në Merdare? Arrin edhe KFOR-i

Pak minuta pasi që kryetari i partisë Liberale Serbe Slobodan Petroviç, ka arritur në pikën kufitare ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në Merdare, aty ka arritur edhe KFOR-i.


Përveç trupave të KFOR-it, në këtë pikë kufitare janë parë edhe forca të shtuara policore.

Aktualisht nuk dihet nëse do të hyjë në shtetin serb deputeti Petroviç dhe bashkëpartiakët e tij që po e shoqërojnë në këtë rrugëtim, pa u arrestuar nga policia serbe.

Krah Petroviçit, është parë edhe ministrja aktuale e Bujqësisë në Qeverinë e Kosovës Dijana Zivic.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë