Loading…

Çka po ndodhë në detin shqiptar: Kapet peshkaqeni i dytë që peshon 400 kg

  • 16/11/2018 | 11:00

Çka po ndodhë në detin shqiptar: Kapet peshkaqeni i dytë që peshon 400 kg

Një tjetër peshkaqen ka rënë në rrjetat e peshkatarëve shqiptarë, këtë herë në Himarë.


Peshkaqeni është i gjatë rreth 4 metra dhe peshon afro 412 kg dhe është i llojit “Dem”, nga peshkatarët cilësohet specie e rrezikshme.

Ky është peshkaqeni i dytë që kapet ditët e fundit në Shqipëri. Dy ditë më parë një tjetër peshkaqen u kap në brigjet e Durrësit, në 100 metra thellësi dhe me peshë 400 kg./tch

E rrallë: Kapet në Durrës peshkaqeni 4 metra, peshonte 400 kg

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë