Loading…

Çka po paralajmërohet para Qeverisë, vendoset një karrige e ‘të pames’

  • 03/06/2020 | 10:50

Çka po paralajmërohet para Qeverisë, vendoset një karrige e ‘të pames’

Në sheshin kryesor të Prishtinës një qytetar me emrin, Hasan Mani, ka vendosur një karrige të bardhë me një peshqir dhe disa lule që simbolizon karrigen e të pames.


Një veprim i tillë është bërë pak minuta para se të fillojë seanca në Kuvendin e Republikës së Kosovës, ku pritet që të votohet qeveria e drejtuar nga Avdullah Hoti i LDK-së.

Mani ka thënë se një veprim të tillë e ka bërë në shenj proteste për zhvillimet në Kosovë dhe për vendimin e Gjykatës Kushtetuese të Republikës së Kosovës.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë