Loading…

Çka tha Einstein për demokracinë?

  • 25/11/2016 | 14:26

Çka tha Einstein për demokracinë?

Shkenctari gjenial dhe më i popullarizuari në botë, Albert Einstein, është pyetur shpesh nga gazetarët edhe për ngjarje të madha botërore që nuk kanë pasur të bëjnë vetëm me shkencën.

Përpos gjenialitetit, ai njihej edhe për cinizmin dhe humorin cilësor. Në një rast atë e kishin zënë në hyrje të një hoteli gazetarët dhe e kishin pyetur se çka mendon Einstein për demokracinë. Ai ishte përgjigjur shpejtë dhe me cinizëm të mpërehtë:

anstain-per-demokracine

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë