Loading…

Çka thuani, sa shkrepëse ka në këtë fotografi?

  • 30/11/2018 | 16:39

Çka thuani, sa shkrepëse ka në këtë fotografi?

Në shikim të parë s’ka gjë më të lehtë se kjo enigmë. Por, posa të provoni ta zgjidhni ju garantojmë se do të hutoheni!

Kjo enigmë po qarkullon në internet, ndërsa thuhet se 99 për qind e njerëzve nuk mund ta zgjidhin. Pyetja është e thjështë: Sa shkrepëse ka në këtë foto?

Provoni së pari te jepni vetë përgjigjen, e ne nga GazetaMetro.net do t’ua tregojë zgjidhjen më poshtë!


Përgjigjja e saktë është tetë, por është zor të gjendet. Oesë shkrepëse para çakmakut të gjithë mund t’i shohim e t’i numërojmë, por ajo që huton është pasqyrimi në çakmak – edhe atje i shohim pesë shkrepëse, por prej tyre vetëm tri nuk janë pasqyrim i atyre ekzistueseve, gjë që rrallë kush e vëren. Kështu gjithsej janë tetë.

Sa kohë ju desh që ta gjeni?

/GazetaMetro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë