Loading…

Clark iu rrëfen nipave: Ky është Presidenti Thaçi, heroi i Kosovës

  • 12/06/2019 | 22:39

Clark iu rrëfen nipave: Ky është Presidenti Thaçi, heroi i Kosovës

Gjenerali amerikan, Wesley Clark, i cili 20 vjet më parë udhëhoqi fushatën e bombardimeve kundër regjimit të Sllobodan Milloshevicit, është pritur sot nga liderët institucional të Kosovës.

Madje, në këtë përvjetor, Clark kishte marrë me vete gruan dhe dy nipat e tij, njeri prej të cilit mban emrin e tij – Wesley.

Gjeneralit dhe familjes Clark një pritje e veçantë iu be nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili e ka dalë në fillim të portës që ndan sheshin Ibrahim Rugova prej ndërtesës së Kuvendit.

Pasi i uroj mirëseardhje gjeneralit Clark, Thaçi siç shihet në Video i përshëndet edhe gruan dhe nipat e gjeneralit.

“Mirë se vjen Gjeneral, mirë se vjen”, i thotë Thaçi nga larg gjeneralit Clark.

Ndërsa Clark fillon t’ia prezantoj familjes dhe nipave presidentin e Kosovës.

“Presidenti Thaçi, ky është heroi, ky e bërë këtë të mundur. Ishte shumë i ri, kishte një ëndërr, luftojë për të dhe e bëri”, tha Clark, duke iu prezantuar nipave të vegjël presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi.

Ndërsa, presidenti Thaçi ka thënë se heroi i Kosovës është Wesley Clark.Gjatë ditës, presidenti Thaçi, ka dekoruar gjeneralin Clark me “Urdhrin e Lirisë”.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë