Loading…

Clinton fituese edhe në vendin me vetëm tetë banorë

  • 08/11/2016 | 23:13

Clinton fituese edhe në vendin me vetëm tetë banorë

Vendi me më së paku votues në Amerikë, Dixville Notch, që ndodhet në verilindje të Shteteve të Bashkuara, simbolikisht hapi zgjedhjet presidenciale duke votuar në natën në mes të hënën dhe të martën në malet Appalachian.

Nga tetë votuesit vendas, Hillary Clinton ka fituar 4vota, Donald Trump 2, Gary Johnson 1 – dhe një votë surprizë doli me shënjimin për Mitt Romney.

Vendi në këto orë kishte shtatë herë më shumë gazetarë se sa që ka banorë vendas.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë