Loading…

Clinton kthehet në shtëpi: Jam duke e marrë veten

  • 21/10/2021 | 09:01

Clinton kthehet në shtëpi: Jam duke e marrë veten

Ish-presidenti Bill Clinton përmes një video të shpërndarë në Twitter dha një përditësim mbi gjendjen e tij shëndetësore duke thënë se është duke e marrë veten.

Në video, Clinton falënderoi miqtë dhe mjekët për mbështetjen e kujdesin ndaj tij, ndërsa ishte i shtruar në spital në Qendrën Mjekësore të Universitetit të Kalifornisë.

“Unë jam vërtet i lumtur që jam kthyer në shtëpi. Po përmirësohem duke shijuar këtë mot të bukur të vjeshtës. Jam duke e marrë veten, por dua t’u kujtoj të gjithëve që të marrin kohë për të dëgjuar trupin tuaj dhe të kujdeseni për veten”, tha Clinton.

Ish-presidenti Clinton u shtrua në spital për një infeksion të traktit urinar, që u përhap në qarkullimin e gjakut.

Bill Clintoni gjatë kohës që shërbente si president ndikoi në miratimin dhe realizimin e vendimeve të OKB-s për ndërhyrjen e NATO-s në luftën e Kosovës në vitin 1999.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë