Loading…

‘Çmendet’ Roma, ia shënon 7 gola Empolit

  • 17/09/2023 | 23:01

‘Çmendet’ Roma, ia shënon 7 gola Empolit

Roma e ka deklasuar me rezultat 7-0 skuadrën e Empolit për ta arritur fitoren e parë pas kritikave të shumta që ju bën atyre pë rezultate kohëve të fundit. Dybala (2’, 55’), Sanches (8’), Grassi (35’ autogol), Cristante (80’), Lukaku (82’) dhe Mancini (86’) shënuan golat për Romën.


Roma ka marrë tri pikët e para në Serie A pas dy barazimeve dhe një humbje në tri ndeshjet e mëparshme të këtij sezoni.

Skuadra e Jose Mourinhos ka deklasuar me rezultat 7-0 skuadrën e Etrit Berishës, Empolin.

Qysh në minutën e dytë Roma do të shënonte pasi që Empoli shkaktoi penallti. Paulo Dybala u tregua i saktë nga penalltia për të shënuar golin e parë në këtë ndeshje.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë