Loading…
Çmenduri: 43 euro për dy kafe dhe dy shishe ujë 25ml |FOTO
  • 07/08/2018 | 16:53

Çmenduri: 43 euro për dy kafe dhe dy shishe ujë 25ml |FOTO

Një klient i zemëruar ka akuzuar një kafene pasi i erdhi fatura 43 euro për dy kafe dhe dy shishe me ujë.


Juan Carlos Bustamente, 62 vjeç, u trondit kur mori faturën në Caffe Lavena në Sheshin e Shën Markut në Venecia.

Ai pagoi 13 euro për dy filxhana kafe dhe 8 euro për dy shishe 25ml me ujë.

Z. Bustamente, nga Santiago, Kili, ndau të dhënat e tij në Facebook dhe shkroi: ‘Nuk e di se çfarë mendoni, por 43 euro për dy kafe dhe dy shishe uji!’

Postimi i tij shkoi viral në Itali, me disa komentues duke quajtur çmimet një “grabitje”.

Një menagjer i Caffe Lavena u arsyetua për këtë gjë, duke thënë se ata ishin ulur jashtë në Sheshin e Shën Markut.

“Nëse duan vetëm kafe, ata mund ta kenë atë në bar për 1.25 euro. Nëse duan të ulen jashtë dhe të shijojnë muzikën e orkestrës, të shohin kullën me zile dhe Bazilikën e Shën Markut, atëherë ata po paguajnë për një përvojë krejt tjetër”. /IndeksOnline/

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë