Loading…

Çmenduri: Portieri i klubit të madh gjerman realizon autogolin e shekullit

  • 22/11/2020 | 11:31

Çmenduri: Portieri i klubit të madh gjerman realizon autogolin e shekullit

Portieri i Bayer Leverkusenit, Lukas Hradecky prodhoi një moment çmendurie ndërsa shënoi ‘autogolin e shekullit’ të shtunën pasdite.


Para disa ditësh, portieri i Real Madridit, Thibaut Courtois bllokoi rrjetet sociale pas një gafe të madhe me kombëtaren e Belgjikës.

Courtois në ndeshje ndaj Danimarkës pranoi një gol pas një topi të kthyer nga Nacer Chadli, por reagimi i dobët bëri bujë të madhe.

Megjithatë, gafa e Courtois është harruar shpejtë pasi tani bujë të madhe në rrjetet sociale po bën portieri i Leverkusenit, Hradecky.

Një pasim mbrapa shkoi tmerrësisht keq për Hradecky, i cili me një reagim shumë të dobët e futi topin në portën e tij, duke prodhuar ‘autogolin e shekullit’.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected].net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë