Loading…

Çmenduri: Vajza bie nga ballkoni dhe vdes, shoqet thonë se e hodhi i fejuari

  • 08/06/2021 | 08:47

Çmenduri: Vajza bie nga ballkoni dhe vdes, shoqet thonë se e hodhi i fejuari

“E ka vrarë i fejuari, nuk ishte vetëvrasje”, shoqet e 21-vjeçares italo-spanjolle, Elena Livigni Gimenez që vdiq në Ibiza pasi ra nga ballkoni, janë të bindura se vajzën e ka hedhur partneri i saj.


26-vjeçari me origjinë marokene vdiq edhe ai pas saj në të njëjtën mënyrë. Mikeshat e Elenes, duke folur për Corriere della Sera thonë se 26-vjeçari e ka shtyrë ose ajo ka rënë për çdo rast për shkak të një agresioni nga ana e tij.

“Nuk i ka shkuar ndonjëherë në mend të vriste veten”, këmbëngulin ato. Edhe hetuesit spanjollë mendojnë se mund të bëhet fjalë për vrasje. Mendohet se pasi ka parë ç’ka bërë, i riu është hedhur edhe vetë, duke vdekur në vend. Dëshmitarët në vendngjarje rrëfejnë se e para nga ballkoni i dhomës në katin e katërt të hotelit “Torre del Mar” ka rënë vajza, dhe pas pak çastesh, u shemb përdhe edhe 26-vjeçari.

Ata rrëfejnë se përpara ngjarjes së rëndë, mes tyre ka pasur një sherr të madh e të dhunshëm. E ëma e Elenes sakaq nuk di se çfarë të mendojë. Sipas saj, i riu nuk dukej i dhunshëm e ndoshta gjithçka ka qenë një aksident fatkeq. Dyshimet që rrethojën këtë ngjarje pritet të zbardhen nga rezultati i autopsisë, falë të cilës do të shihet nëse në trupin e 21-vjeçares ka pasur shenja dhune.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë