Loading…

Çmime të larta të iftareve në restorante

  • 26/03/2023 | 20:24

Çmime të larta të iftareve në restorante

Muaji i shenjtë i Ramazanit erdhi të enjten e bashkë me të edhe ofertat e restoranteve për iftar.


Por ndryshe nga vitet paraprake, sivjet ofertat për një person gufuan me çmime duke kapur shuma të larta dyshifrore deri në 20 euro.  Qytetarët thonë se gastronomet çdoherë shfrytëzojnë rastin në këso periudha për të përfituar.

Për dikë edhe ajo që ofrohet nuk përkon me çmimin e menysë. Në tjetrën anë, ka të tjerë që mirëkuptojnë këtë bazuar në shtrenjtimet e bëra.

E një biznes në sheshin e kryeqytetit thotë se këtë ramazan nxorën oferta simbolike. Ata që e teprojnë me çmime sipas këtij, janë biznese që punojnë veç me ushqime.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë