Loading…

Çmimi i biletave të trenit nga Beogradi në Mitrovicë

  • 14/01/2017 | 13:56

Çmimi i biletave të trenit nga Beogradi në Mitrovicë

Në uebfaqen e Qeverisë së Serbisë thuhet se linja e trenit Beograd – Prishtinë do të bëhet e rregullt, edhe pse fillimisht është nisur si “promovuese e vlerave”.


“Nga 20 janari deri më 26 shkurt do të jetë vetëm linjë promovuese, më pas do të lëshohet për linjë të rregullt”, shkruan Qeveria serbe.

Gjuriq ka thënë se kostoja totale e trenit është 18,000 euro, të cilat u paguan nga Rusia.

Ai ka treguar se biletat nga Beogradi në Prishtinë janë rreth 2800 dinarë.

Treni do të operojë itinerarin Beograd-Mladenovac-Lapovo-Kragujevac-Kraljevo-Rashka-Mitrovicë.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë