Loading…

Coca-Cola dhe kafe, bashkë në një pije

  • 01/08/2020 | 20:17

Coca-Cola dhe kafe, bashkë në një pije

Coca-Cola deklaroi se do të nisë të shesë nga viti i ardhshëm një pije të re, ku do të jenë bashkë Coca-Cola dhe kafja.


Pija do të vijë në tre shije të ndryshme, kafe e zezë, me vanilje dhe karamel, në kanoçe 33 cl, ku do të ketë 69 miligram kafeinë. Një kanoçe me Coca-Cola origjinale, që është momentalisht në treg, ka 34 miligramë kafeinë, ndërsa në atë dietike ka 46 miligramë.

Në një periudhë ku shijet e konsumatorëve po ndryshojnë në SHBA, kompania tha se po sjell këtë produkt të ri, për shkak se edhe njerëzit janë më të hapur të pinë përzierje pijesh, siç është rasti i çajit me lëngje frutash.

Vitin e kaluar, edhe rivali i Coca-Cola, Pepsi, hodhi në treg pijen Pepsi Cafe, por ajo qëndroi nëpër dyqane për një kohë të kufizuar.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë