Loading…

Cohen godet prap Trump: Nuk je aspak qesharak por e gjithë bota qesh me ju

  • 27/10/2020 | 13:21

Cohen godet prap Trump: Nuk je aspak qesharak por e gjithë bota qesh me ju

Aktori i Borat, Sacha Baron Cohen godet prap, pasi Donald Trump e quan atë ‘rrënqethës’ komediani britanik gjithashtu i tha presidentit të SHBA “As ju nuk me dukeni qesharak, megjithatë e gjithë bota qesh me ju” ka shkruar në Twiter Cohen, transmeton Gazeta Metro


Cohen dhe Trump kanë tregtuar fyerje pasi komediani britanik shënjestroi avokatin e presidentit Rudy Giuliani në një shaka për filmin e tij të ri.

Baron Cohen, i cili bashkëshkroi dhe luan në Borat Subcendent Moviefilm, shkroi në Twitter “Donald, Unë e vlerësoj reklamën falas për Borat! Unë e pranoj, as ju nuk më dukeni qesharak. Por megjithatë e gjithë bota qesh me ju.

Kur u pyet në lidhje me skenën me Z. Giuliani, Z. Trump tha se nuk e dinte se çfarë kishte ndodhur. Sidoqoftë, ai tha për Baron Cohen: “E dini, vite më parë, ai u përpoq të më mashtronte. Z. Trump u intervistua shkurtimisht në Da Ali G Show të Baron Cohen në 2003, por u largua nga kamerat pas vetëm një minute.

Një skenë në filmin e ri të Baron Cohen tregon Z. Giuliani në atë që duket të jetë një pozitë kompromentuese në një dhomë hoteli me një grua të re që vepron si gazetare. Z. Giuliani ka insistuar se pamjet janë “një trillim i plotë”  dhe thotë se dora e tij ishte vetëm duke futur këmishën nën pantollona.

Në film, i cili është vazhdimi i origjinalit Borat të vitit 2006, Z. Giuliani shfaqet në një shtrat me dorën poshtë pantallonave pasi gruaja e re e ndihmon të heqë pajisjet e regjistrimit. Ai shkroi në Twitter për të thënë se nuk ishte në asnjë moment “i papërshtatshëm” në skenë, duke akuzuar Baron Cohen si një “gënjeshtar i ftohtë, gurë”.

Z. Giuliani u tha 841,000 ndjekësve të tij se ai kishte “thirrur policinë” për çështjen. Një skenë tjetër në film tregon aktoren  e cila luan vajzën 15 vjeçare të Borat që vjen brenda duke i dhënë dorën djalit të tij Donald Jr. Në një klip të shpërndarë në llogarinë zyrtare të Borat në Twitter, aktorja bullgare Maria Bakalova, e cila luan Tutarin, duket se është në të njëjtën dhomë me presidentin në atë që thuhet se është Shtëpia e Bardhë.

Kritikat ndaj Borat 2, e cila ndjek gazetarin imagjinar Kazak në një udhëtim në SHBA ka qenë kryesisht pozitive./gazetametro.net

Më të fundit
...
  • 28/11/2020 | 16:59
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë