Loading…

Conference League: Drita luan në udhëtim ndaj Turku të Finlandës

  • 06/07/2022 | 08:22

Conference League: Drita luan në udhëtim ndaj Turku të Finlandës

Një tjetër skuadër kosovare luan sot në kuadër të garave evropiane.


Pas Ballkani që luajti baras 1:1 ndaj Zalgiris në Prishtinë, radha për t’u testuar në Evropë është e Dritës. Gjilanasit luajnë në udhëtim kundër Inter Turku.

‘Intelektualët’ luajnë në kuadër të kualifikueseve për Europa Conference League.

Ndeshja mes Inter Turku dhe Dritës luhet me fillim nga ora 17:00.

Drita janë shprehur optimistë para ndeshjes dhe presin një rezultat pozitiv nga ky udhëtim.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë