Loading…

Conte: Inter duhet të ndjekin shembullin e Liverpoolit

  • 23/10/2020 | 19:44

Conte: Inter duhet të ndjekin shembullin e Liverpoolit

Antonio Conte ka folur lidhur me synimet që Inter duhet të kenë këtë sezon.


Trajneri italian beson se është skuadra e Liverpool ajo që duhet të paraqitet si shembull për skuadrën ‘Zikaltër’.

Conte sheh skuadrën e Liverpool si një makinë luftuese, dhe beson se Inter duhet të luajnë në të njëjtën mënyrë.

“Ne duhet të japim 110% për tu kthyer te rezultatet e mira, anash performancave”, ka thënë Conte, transmeton lajmi.net.

“Duhet të punojmë fort. Si shembull marr Liverpoolin e Jurgne Klopp. Ishin katër vite pa fituar – tani janë makinë lufte”, shtoi trajneri italian.

Inter janë mposhtur në ‘Derby della Madonnina’ si dhe kanë luajtur baras në Ligën e Kampionëve ndaj Monchengladbach.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë