Loading…

Conte kërkon më shumë nga Erikseni

  • 20/02/2020 | 23:44

Conte kërkon më shumë nga Erikseni

Interi e fitoi ndeshjen e parë ndaj Ludogorets me rezultatin 0-2 në Europa League. Një fitore që i siguron pothuajse kualikimin skuadrës së Antonio Contes.


Trajneri italian ka folur pas triumfit në ndeshjen kundër Ludogoretsit dhe është ndalur edhe te blerja e re, Christian Eriksen, që realizoi golin e parë me Interin.

“Ishim mirë në pjesën e dytë, pasi kontrolluam fushën dhe kishim më shumë mundësi për të shënuar. Provuam disa alternativa të tjera dhe ia dolëm të shfrytëzonim mundësitë që na u krijuan gjatë ndeshjes”, u shpreh Conte.

“Eriksen? Ai duhet të punojë. Mund të bëjë shumë më mirë se sa bëri sot. Jam i lumtur për të, pasi goli i jep besim, por duhet që të gjejë ritmin dhe intensitetin sërish, siç e ka pasur në vitet e shkuara. Nuk është ende në kushtet e duhura fizike. E dimë se kemi marrë një lojtar të rëndësishëm dhe do e presim me qetësi dhe pa ankth. Nuk është problem për ne, duam ta integrojmë atë për të mirën e Interit. Kjo është e vetmja gjë që mendojmë”.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë