Loading…

Çoroditet interneti nga piktura e 1860 në të cilën ‘gruaja mban një iPhone në dorë’

  • 05/10/2022 | 19:27

Çoroditet interneti nga piktura e 1860 në të cilën ‘gruaja mban një iPhone në dorë’

Interneti u mashtrua nga një pikturë 162 vite e vjetër e Ferdinand Georg Waldmüller’s ku një grua në dukej mban në duar një telefon të mençur, transmeton Gazeta Metro.


Si u habit interneti e u bë temë piktura e Waldmuller ‘E pritura’ nuk u kuptua por në momentin e parë që e shini kuptohet se s’ka të bëjë fare me atë që pretendohet.

Përmes pikëpamjes të këtyre blogerëve të shekullit 21 ajo në dukje edhe mund ta hipnotizonin veten e të besonin se një iPhone duket aty.

Ky iluzion ka një shpjegim megjithatë, gruaja në piktura ka një libër lutjesh të krishtera që e mban në duar rrugës për kishë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë