Loading…

COVID-19 në Moskë, zgjatet periudha e vetizolimit – rekomandohet puna në distancë

  • 26/11/2020 | 22:25

COVID-19 në Moskë, zgjatet periudha e vetizolimit – rekomandohet puna në distancë

Autoritetet vendore në Moskë zgjatën të enjten udhëzimin për periudhën e vetizolimit për banorët e kryeqytetit deri më 15 janar të vitit të ardhshëm, si masë kujdesi ndaj pandemisë së koronavirusit.


Rastet me COVID janë shtuar në mbarë Rusinë që prej shtatorit, por autoritetet i kanë rezistuar nevojës për të vendosur një izolim total.

Autoritetet deklaruan se rreth 30 për qind e stafeve të kompanive me bazë në kryeqytetin rus u është udhëzuar të punojnë nga ambientet e shtëpisë të paktën deri më 15 janar.

Moska, një qytet me mbi 12.5 milionë banorë, raporton disa mijëra raste me koronavirus në ditë. Ditën e enjte, në shkallë vendi u regjistruan mbi 25 mijë e 480 raste, duke e çuar totalin në 2 milionë e 187 mijë e 990. Ndërkohë, vdekjet llogariten mbi 38 mijë e 60 njësi.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë