Loading…

Cristiano Ronaldo nderohet me titullin e lojtarit të vitit në Seria A

  • 03/12/2019 | 08:46

Cristiano Ronaldo nderohet me titullin e lojtarit të vitit në Seria A

Futbollisti portugez, Cristiano Ronaldo mbëmë është kurorëzuar me titullin si lojëtari më i mirë i vitit në Seria A, shkruan Gazeta Metro.


Ylli portugez ishte pritur që të shkonte në ceremoninë e Topit të Artë që u mbajt në Paris, mirëpo vendosi që të shkonte në Milano, në Gran Gala del Calcio.

34-vjeçari e shijoi suksesin debutues të Zonja e Vjetër qysh nga sezoni i kaluar, duke shënuar 21 gola në ligën italiane.

“Do të mundohem të flas në italisht. Jam i lumtur që të zgjidhem sulmuesi më i mirë në Itali”, ka thënë  Ronaldo./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë