Loading…

Çudia nuk paska skejë: Mërgimtarët ua lënë emrin e Vjosa Osmanit dhe Albin Kurtit dy fëmijëve 1 dhe 2 vjeç

  • 06/08/2022 | 21:53

Çudia nuk paska skejë: Mërgimtarët ua lënë emrin e Vjosa Osmanit dhe Albin Kurtit dy fëmijëve 1 dhe 2 vjeç

Çudia nuk ka të ndalur. Një familje nga Kosova që jetojnë jashtë vendit kanë vendosur që fëmijët e tyre t’i pagëzojnë me emra të politikanëve në Kosovë.


Sipas një video të Kanal10 të publikuar në Facebook, një nënë mërgimtare tregon se si ia ka lënë vajzës së saj emrin e “presidentes së dashur”.

Më tutje, ajo rrëfen se si edhe djalit të saj ia kanë lënë emrin Albin.

“Vajza na ka lind në vitin 2021, dhe ja kena lanë emrin Vjosa Osmani si presidentja jonë e dashur, djali në 2020-ten edhe atina patëm qef me ja lanë emrin e kryeministrit tonë, Albin”, shprehet ajo.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë