Loading…
Çuditë analisti i njohur: S’i kam pastruar duart qe 10 vjet
  • 12/02/2019 | 18:14

Çuditë analisti i njohur: S’i kam pastruar duart qe 10 vjet

Pete Hegseth, njëri nga analistët e “Fox News”, ka pranuar se ai nuk i ka pastruar duart prej 10 vitesh duke thënë se mikrobet nuk janë të vërteta, trasnmeton Gazeta Metro.


Duke folur për “Fox dhe Friends”, Pete tha se mikroorganizmat infektive nuk ekzistojnë sepse nuk mund të shiheshin me sy të lirë.

“Unë vaksinohem, por duart e mia s’i kam larë qe 10 vjet”, tha Hegseth.

Këto deklarata erdhën pasi bashkëpronarët Ed Henry dhe Jedediah Bila e kritikuan atë se po hante picë me dorën e majtë.

Komentet e tij u ballafaquan me mbështetje dhe shqetësim në rrjete sociale. Qendrat me bazë në SHBA për kontrollin dhe parandalimin e sëmundjeve thonë se larja e rregullt e duarve është një nga mënyrat më të mira për të hequr mikrobet, për të mos u sëmurë dhe për të parandaluar përhapjen e mikrobeve te të tjerët./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë