Loading…

Çun Lajçi i kushton poezi Adem Mikullovci

  • 15/09/2020 | 21:53

Çun Lajçi i kushton poezi Adem Mikullovci

Aktori, Çun Lajçi ka dedikuar një poezi për Adem Mikullovcin pas vdekjes së tij.


Në ‘Facebook‘, Lajçi është aktiv me postime të ndryshme ku edhe sot e ka shfytëzuar të kujtoj Mikullovcin me një poezi.

‘Ikjes tande Adem

Mos i zbritni atit
As ernave mos u zbritni
Rrini diku mes qiellit e tokës
T’mos marrin erë t’keqe emnat tonë
Ne jemi me ujin me zjarrmin me dheun
Me shpirtin plot nesh pa ju
Mos i zbritni atit

Se ne ikëm n’kuferin e ardhjes
Si Godo nën pemën e thatë
Do t’ikni edhe ju nesër
Veç pa emna

Ferizaj, 15.08.2020′

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë