Loading…

‘Cunami akullit’, fenomen i pazakontë që po tronditë botën

  • 27/02/2019 | 09:23

‘Cunami akullit’, fenomen i pazakontë që po tronditë botën

Erërat ekstreme të ftohta kanë nxjerrë blloqe të mëdha prej akullit në brigjet e lumit Niagara, në Fort Erie, Ontario, transmeton Gazeta Metro.


Ky fenomen është quajtur ‘cunam akulli’, pasi erërat e forta kanë thyer akullin e krijuar në sipërfaqen e ujit duke e nxjerrë në tokë.

Krijimi i një muri të madh akulli përgjatë rrugës detyroi policinë të mbyllte Niagara River Parkëay dhe i bëri thirrje shoferëve të ecnin me kujdes./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë