Loading…
Dacic: Blakaj dha dorëheqje se po hetonte krimet e UÇK’së, pa Putinin s’ka zgjidhje të qëndrueshme
  • 21/08/2018 | 22:34

Dacic: Blakaj dha dorëheqje se po hetonte krimet e UÇK’së, pa Putinin s’ka zgjidhje të qëndrueshme

Nga Rusia, ministri i jashtëm serb, Ivica Daçiq ka keqinterpretuar dorëheqjen e prokurorit, Elez Blakaj, duke thënë se ai u dorëhoq për shkak të presioneve nga veteranët, meqë po hetonte ‘krimet e UÇK-së’.


Prokurori Elez Blakaj, shpjegon për herë të parë në detaje arsyet e dorëheqjes së tij

“Pala shqiptare nuk zbaton asgjë nga ajo çfarë jemi marrë vesh. Ne duam që të arrijmë deri te një kompromis, por është e qartë se ekziston një standard i dyfishtë se si Perëndimi e trajton Prishtinën.

Tani një prokuror për krime lufte, shqiptar, ka dhënë dorëheqje për shkak të presionit nga veteranët, sepse po hetonte krimet e luftës së UÇK-së. Ne do të vazhdojmë të jemi në bashkëpunim të ngushtë me Rusinë dhe Presidentin Putin, sepse pa Rusinë nuk ka zgjidhje të qëndrueshme”, ka thënë Daçiq në Sochi.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë