Loading…

Dacic i lumtur: Arrestimi i Djuric’it, iu kthye autogol Kosovës

  • 03/04/2018 | 09:32

Dacic i lumtur: Arrestimi i Djuric’it, iu kthye autogol Kosovës

Ministri Jashtëm serb, Ivica Daçiq, ka thënë se arrestimi i drejtorit të së ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, i është kthyer si “autogol” udhëheqësve në Kosovë.


“Ky është një autogol i administratës në Prishtinë, dhe të tilla ka shumë”, ka thënë Daçiq, transmeton Koha.net.

Ndërkaq, ai ka komentuar edhe deklaratat e presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan, ndaj kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj.

Sipas Daçiqit, “ka kohë që s’e ka sulmuar dikush Kosovën sikurse (presidenti turk Recep Tayyip) Erdogan”.

Ministri serb tha se shkuarja e Gjuriqit në Kosovë më 26 mars ka qenë në pajtim me marrëveshjen e Brukselit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë