Loading…
Dacic mbështet propozimin e Vucicit: “Zgjidhja e vetme e mundshme”
  • 10/08/2018 | 08:55

Dacic mbështet propozimin e Vucicit: “Zgjidhja e vetme e mundshme”

Ministri i jashtëm i Serbisë, Ivica Dacic thotë se e mbështet propozimin e Aleksandar Vucicit i cili, duke folur për zgjidhjen e çështjes së Kosovës, ka thënë s’angazhohet për ndarje me shqiptarët.

“Sepse unë për këtë angazhohem kaherë, kjo është zgjidhja e vetme e mundshme”, ka thënë Daçiq për gazetën “Kurir”.

Kryetari i Serbisë, Aleksandar Vucic, ka thënë të enjten se angazhohet për ndarje me shqiptarët dhe se kjo është politika të cilën e përfaqëson, transmeton gazetametro.net.

“Po, kemi një territor për të cilin nuk dihet se si kush e trajton dhe kujt çka i takon – ky është gjithmonë burim i problemeve dhe konflikteve potenciale”, ka shpjeguar Vucic.

Ai ka thënë se zgjidhja për Kosovën duhet të jetë gjithëpërfshirëse, e jo e thjeshtë, as e thjeshtësuar, si e mendojnë disa./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë