Loading…

Dacic: Me gjasë nuk ka referendum të Serbisë në Kosovë

  • 15/01/2022 | 13:06

Dacic: Me gjasë nuk ka referendum të Serbisë në Kosovë

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Dacic, ka thënë se aspak nuk është optimist se referendumi i Serbisë mbahet edhe në Kosovë të dielën e 16 janarit, shkruan Gazeta Metro.


Ai ka thënë se kjo tregon se sa Prishtina investon për të bërë destruksione në dialogun me Serbinë.

“Ky është edhe një tregues sesa Prishtina investon për t’i bërë obstruksione dialogut me Serbinë”, tha kryeparlamentari serb për TV PRVA të Beogradit.

Ndryshe, Qeveria e Kosovë spo refuzon që të referendum serbë të mbahet edhe në Kosovë, pavarësisht rekomandimeve nga bashkësia ndërkombëtare. /gazetametro.net

 

 

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë