Loading…

Dalin detajet e tmerrshme të vrasjes së gazetarit: Ia prenë trupin duke dëgjuar muzikë dhe duke pirë kafe

  • 11/09/2019 | 09:31

Dalin detajet e tmerrshme të vrasjes së gazetarit: Ia prenë trupin duke dëgjuar muzikë dhe duke pirë kafe

Janë publikuar fjalët e fundit të gazetarit arab Jamal Khashoggi, i cili u vra vitin që lam pas, derisa raportohet se trupi i tij fillimisht është prerë dhe më pas është nxjerrë jashtë me valixhe, shkruan Gazeta Metro.


Mediumi turk, Daily Sabah, ka zbuluar fjalët e fundit të gazetarit, për mbytjen e të cilit po fajësohen autoritetet arabe.

“Mos ma mbuloni gojën, kamë astmë, do të më mbysni”, raportohet të ketë thënë gazetari.

Po ashtu, janë zbuluar edhe audio-incizimet brenda Konsulatës Arabe në Stamboll, ku kryetari i forenzikës, Salah Muhammed Al-Tubaigy, është dëgjuar duke folur për prerje të trupit.

“Di të pres shumë mirë. S’kam punuar asnjëherë me një trup të nxehtë por do ta kalpoj edhe këtë. Zakonisht dëgjoj muzik kur ta prej trupin, kur pushoj, pi kafe dhe cigare”, është dëgjuar ai duke thënë.

Kujtojmë se Turqia dhe vende të tjera të botës kanë thënë se fajëtorët kryesorë për vrasjen e gazetarit, janë të parët e Arabisë Saudite./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë