Loading…

Dalin klauzolat e fshehura të Ronaldos te United: Portugezi fiton shuma të pa imagjinueshme

  • 24/01/2022 | 10:12

Dalin klauzolat e fshehura të Ronaldos te United: Portugezi fiton shuma të pa imagjinueshme

Cristiano Ronaldo kishte tre klauzola të fshehura të futura në kontratën e tij me Manchester United pas kthimit në klub në verë.


Superylli portugez ra dakord për një marrëveshje dyvjeçare për pagat e raportuara prej 550 mijë euro në javë, por mori një zvogëlim të madh pagash për t’u larguar nga Juventusi për te United.

United pagoi rreth 15 milionë euro për ta rikthyer atë, por sipas Daily Star, Djajtë e Kuq e joshën Ronaldon duke përfshirë bonuse të lidhura me performancën në kontratë.

 

Nëse Ronaldo do ta ndihmojë Unitedin të fitojë Ligën e Kampionëve, të fitojë çmimin e Lojtarit të Vitit nga UEFA ose të fitojë edhe një tjetër Top të Artë – çdo arritje do t’i sjellë atij mbi një milion euro.

Është folur se Ronaldo, si shumë lojtarë, do të shihte që pagat e tij të bien ndjeshëm nëse United nuk arrin të kualifikohet në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm.

Skuadra e Ralf Rangnick është aktualisht në vendin e katërt me 38 pikë dhe dy ndeshje më pak se skuadrat që kanë luajtur nga 24 ndeshje dhe parashihet se mund të përfundojnë në top katër.

Ata presin fituesin e La Ligës, Atletico Madridin në raundin tjetër të kompeticionit të këtij sezoni.

Ronaldo ka shënuar 14 gola në të gjitha garat deri më tani gjatë qëndrimit të tij të dytë në United, por veprimet e tij ndaj bordit lënë të kuptohet shumë.

Ai bëri disa veprime kur Rangnick e zëvendësoi atë në fitoren 3-1 ndaj Brentford të mërkurën mbrëma, me Ronaldon që pyeti pse trajneri i përkohshëm nuk hoqi një nga lojtarët më të rinj.

Në një seancë stërvitore, pesë herë fituesi i Topit të Artë thuhet se është ofenduar kur Rangnick i kërkoi të ndryshonte pozicion.

Në një raport të detajuar nga The Athletic, pretendohet se 36-vjeçari nuk ishte veçanërisht i përfshirë në një stërvitje stërvitore me dy ekipe.

Rangnick vendosi ta kalonte atë në krahun e majtë, por Ronaldo nuk e pranoi mirë dhe ndihej “i fyer” me kërkesën e Rangnick.

Ronaldo kohët e fundit vuri në pikëpyetje mentalitetin e disa prej shokëve të tij më të rinj të skuadrës dhe thuhet se nuk u pëlqeu shumë shumicës.

Shumë mendojnë se ish-sulmuesi i Real Madridit dhe Juventusit është i vështirë për t’u folur dhe jo aq i arritshëm sa Edinson Cavani.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë