Loading…

Dalin pamje të reja, nga përgjakja e deri te shpëtimi i Zaevit (Video)

  • 28/04/2017 | 14:37

Dalin pamje të reja, nga përgjakja e deri te shpëtimi i Zaevit (Video)

Kanë dalur pamje të papublikuara deri më tani, të sulmit ndaj liderit të LSDM’së, Zoran Zaev.


Aty shihen momente të sulmit ndaj tij, ku ai përgjaket. Gjithashtu përpjekjet e truprojave të tij për ta mbrojtur. Më pas intervenimi i policisë me gaz lotsjellës, dhe tërheqja fillimisht në një zyrë ku i jepet ndihma e parë, e më pas edhe largimi nga objekti i Kuvendit, shkruan gazetametro.net.

Zaev i cili ka nënshkruar koalicion qeverisës me partitë shqiptare, u sulmua mbrëmë nga përkrahësit e Nikolla Gruevskit, pas zgjedhjes së Talat Xhaferit kryetar të Parlamentit të Maqedonisë.

Ndërsa më së shumti pësoi deputeti shqiptar Ziadin Sela, të cilit iu rrezikua edhe jeta. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë