Loading…

Dalin pamjet: Atentati me armë ndaj avokatit Gazmend Halilaj

  • 09/07/2020 | 23:30

Dalin pamjet: Atentati me armë ndaj avokatit Gazmend Halilaj

Tre muaj pas atentatiti ndaj avokatiti Gazmend Halilaj, Gazeta Insajderi i ka siguraur pamjet nga vendi i ngjarjes.


Më 14 prill, avoakti, ishte qëlluar me armë nga dy persona, por i njëjti u kishte shpëtuar plumbave, ndonëse ishte lënduar duke ikur nga të shtënat.

Halilaj ishte duke u kthyer në shtëpi me veturën e tij derisa sulmuesit i dolën në pritë.

Ata fillimisht e goditën me veturën e tyre avokatin, dhe më pas shtinë me armë zjarri disa herë në drejtim të tij.

Të njëjtit më pas largohen nga vendi i krimit, duke lënë si gjumrë gëzhojat e armve.

Halialj për këtë sulm ka fajësuar atë kohë, njerëzit e afrtë të Sami Lushtakut.

Vetë Lushtaku, i kishte mohuar të gjitha akuzat.

Deri tash dihet se dy persona të dyshuar janë arrestuar për lidhur me me rastin e sulmit ndaj avokatit Gazmend Halilaj.

Të arrestuarit dyshohen për kryerje të veprave penale të vrasjes në tentativë dhe armëmbajtjes pa leje.

Ekskluzive – publikohet video nga atentati me armë zjarri ndaj avokatit Gazmend Halilaj

Ekskluzive – publikohet video nga atentati me armë zjarri ndaj avokatit Gazmend Halilaj

Posted by InStory on Thursday, 9 July 2020

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë