Dalin rezultatet e para: PDK më e votuara nga partitë shqiptare në katër komunat e veriut

Zgjedhjet për kryetarin e komunës, në katër komunat e veriut, të mbajtura sot, me kandidatët e saj, Gonxhe Çaushi për Mitrovicë të Veriut, Shaqir Hetemi për Leposaviq, Hysen Mehmeti për Zubin Potok dhe Ilir Peci për Zveçan, nga informatat e deritashme kanë shënuar fitore kundrejt kandidatëve tjerë shqiptarë, transmeton Gazeta Metro. Sipas informatave të para … Vazhdoni me leximin e Dalin rezultatet e para: PDK më e votuara nga partitë shqiptare në katër komunat e veriut