Loading…

Dalin vullnetarë për të parë nga afër ekzekutimet e njerëzve

  • 11/04/2017 | 19:02

Dalin vullnetarë për të parë nga afër ekzekutimet e njerëzve

Teresa Clark i ka parë teksa vdisnin tre persona të panjohur. Herën e parë, ajo ia mbajti dorën burrit të vet, por me kalimin e kohës, kjo përvojë u bë normale.


Çifti nga Virginia dalin vullnetarë për të qenë dëshmitarë kur ndodhin ekzekutimet e personave të dënuar me vdekje.

Ajo tregon se si më 1988, ata shkuan bashkë për të parë nga afër ekzekutimin e kriminelit Douglas Buchanan, i cili ishte dëunar me vdekje pasi kishte vrarë babanë, njerkën dhe dy gjysmëvëllezërit e tij.

Në Virginia, ligji e kërkon që ekzekutimet të bëhen në prani të dëshmitarëve, me qëllim që të evitohen keqpërdorimet.

“Është shumë e çuditshme të shohësh dikë që është shumë pranë vdekjes”, thotë Clark për BBC. /gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë