Loading…

Dalja në votime në Drenas deri në ora 16:00 (Video)

  • 18/12/2016 | 17:40

Dalja në votime në Drenas deri në ora 16:00 (Video)

Koalicioni për Integritet Zgjedhor sapo mbajti një konferencë për media lidhur me mbarëvajtjen e procesit të votimit dhe daljen në zgjedhje deri në ora 16:00.

”Sipas të dhënave nga monitoruesit e koalicionit dalja në votime ka shënuar në 34%. Në përgjithësi procesi i votimit ka shkuar në rregull dhe nuk janë shënuar parregullsi të cilat do të ndikonin drejtpërdrejtë në procesin zgjedhor”, u tha në këtë konferencë.

Mirëpo sipas tyre një fenomen mjaftë shqetësues është pikërisht prezenca e spraj-it në duart e votuesve, transmeton gazetametro.net.

Në fshatin Nekoc janë evidentuar 20 persona. KQZ i ka lejuar të votojnë”, është thënë në konferencën për media./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë