Loading…

Dalje e gabuar e Strakoshës, Roma kalon në epërsi në derbin ndaj Lazios

  • 26/01/2020 | 18:33

Dalje e gabuar e Strakoshës, Roma kalon në epërsi në derbin ndaj Lazios

Skuadra e Romës ka arritur që të kaloi në epërsi në derbin lokal ndaj Lazios në Serie A, transmeton Gazeta Metro.


Në ‘Stadio Olimpico’, Roma dhe Lazio janë duke zhvilluar derbin e javës së 21’të në kampionatin italian.

Dhe, janë vendasit që kanë arritur të kalojnë të parët në epërsi dhe të zhbllokojnë shifrat.

Sulmuesi boshnjak, Edin Dzeko, ka arritur që të shënoi në minutën e 26’të për rezultatin 1-0, teksa asistues ishte Bryan Cristante./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë