Loading…

Dam Fest gati të fillojë

  • 01/03/2017 | 16:27

Dam Fest gati të fillojë

Festivali tashmë tradicional i muzikës klasik Dam, është gati të fillojë, në fund të muajit mars.


Dam Fest do të fillojë me 31 mars në Prishtinë dhe do të bëj hyrjen me United Instruments of Lucilin, detaje tjera se kush do të jetë prezent akoma nuk janë bërë të ditur por në fund të muajit ai do të nisë, dhe do të zgjasë disa ditë, shkruan gazetametro.net

Festivali ndërkombëtar i Muziktarëve të Rinj, Dam, është një nga ngjarjet më të rëndësishme në skenën e muzikës klasike në Kosovë.Qëllimi i kësaj ngjarje është prezantimi i muziktarëve të rinj nga vende të ndryshme të botës, duke theksuar me programin e vet format e reja të shprehjes muzikore.

Dam shënon 12 vjeotorin këtë vit. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë