Loading…

Damien Chazelle fitues i çmimit ‘Directors Guid of America Awards’

  • 05/02/2017 | 16:19

Damien Chazelle fitues i çmimit ‘Directors Guid of America Awards’

Damien Chazelle është fitues i çmimit më të madh në “Directors Guid of America Awards”.


Chazelle, regjisori i filmit “La la la land”  bëhet kështu fituesi më i ri i një çmimi “Directors Guid of America Awards, që më shumë se gjithçka garanton një triumf eventual në ceremoninë e “Oscar”-it më 26 shkurt.

“La La Land” fitoi së fundi edhe çmimin e “Producers Guild Awards”, ndërsa rezulton i nominuar në 14 kategori për statuetat e arta “Oscar”.

la-la-land-1
Ndarja e çmimeve të “Beverly Hills” nuk u përcoll me entuaiazmin e mëparshëm, sepse të gjithë ishin të shqetësuar me presidentin amerikan dhe deklaratat e tij pvr emigranët.

“Doja të festoja për aktin e ëndërrimit dhe atë çfarë nënkupton arti. Arti ka për synim t’i lidhë njerëzit dhe të zhdukë kufijtë”, u shpreh Chazelle. “Dua të bëhem pjesë e këtij dialogu ndërkombëtar filmash”. /gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë