Loading…
Danis flet për herë të parë dhe tregon se çfarë bëri që Khabib të ‘çmendej’ aq shumë sa të kërcente nga oktagoni për t’u përleshur me të
  • 11/10/2018 | 10:14

Danis flet për herë të parë dhe tregon se çfarë bëri që Khabib të ‘çmendej’ aq shumë sa të kërcente nga oktagoni për t’u përleshur me të

Khabib Nurmagomedov kërceu nga oktagoni për t’u përleshur me Dillion Danis, i cili ishte pjesë e ekipit të Conor McGregor


Khabib Nurmagomedov e mposhti Conor McGregorin në UFC me luftën që u zhvillua më 6 tetor në Las Vegas, transmeton GazetaMetro.

Pasi mposhti irlandezin, rusi Khabib nuk duroi dhe e sulmoi edhe Dillon Danis, pasi pretendoi se ky i fundit vazhdimisht ia kishte fyer fenë.

Dhe tani është vetë Danis që ka reaguar për herë të parë që nga përleshja e famshme e UFC-së e cila ndodhi jashtë oktagonit.

Ai thotë se nuk e ka fyer fenë e Khabibit dhe se shumë shpejt do të merret vesh e vërteta nga rezultatet e hetimit të Komisionit të Lojërave të Nevadës.

“Tifozët e Khabibit po bëjnë përpjekje për të justifikuar veprimet e tij”,ka thënë Danis.
“Unë kurrë nuk kam denigruar fenë e askujt dhe kurrë nuk do ta bëjë një gjë të tillë.

“Unë pres me padurim rezultatet e hetimit të Komisionit të Lojërave të Nevadës, të cilat do t’i hedhin poshtë këto gjepura dhe do ta vënë fajin atij që i takon,”. /GazetaMetro/

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë