Loading…

Dardan Sejdiu: Jemi të gatshëm për bashkim opozitar

  • 09/04/2017 | 08:22

Dardan Sejdiu: Jemi të gatshëm për bashkim opozitar

Nënkryetari i Prishtinës, Dardan Sejdiu në emisionin “Personale” në RTV Dukagjini ka theksuar se ata janë të gatshëm për një koalicion opozitar.


Sipas tij, një koalicion i cili do ta ndryshoj qeverisjen në vend, raporton Gazeta Blic.

Ai ka folur edhe për prishjen e opozitës.

Sipas tij, nuk ishte Vetëvendosje ajo që e prishi bllokun opozitar, dhe gjithçka u prish te lista zgjedhore.

Sejdiu ka folur edhe për Alternativën e themeluar nga Mimoza Kusari- Lila dhe Ilir Deda.

Sipas tij, ky pushtet nuk rrëzohet me formimin e subjekteve të reja politike.“Sa të jem në politikë, do të jem në Vetëvendosje”, tha ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë