Loading…

Darka luksoze e Hashim Thaçit: Shpenzoi 141 euro për tespishte e tiramisu

  • 02/09/2018 | 13:05

Darka luksoze e Hashim Thaçit: Shpenzoi 141 euro për tespishte e tiramisu

Dy lloje të desertit shoqëruan një drekë zyrtare të ish-Kryeministrit Hashim Thaçi në marsin e vitit 2011.

Zyra e Kryeministrit kishte shpenzuar 141 euro në një drekë zyrtare më 1 mars të vitit 2011.


Në faturën zyrtare përfshihen 9 copë të ‘tespishtes’ dhe dy tiramisu, të shoqëruara me raki rushi.

Përveq kësaj, në restaurantin ‘Liburnia’ ishin shërbyer disa lloje të mishit në zgarë, supa e picë.

Zyrtarët kishin pirë kafe, ujë të thjeshtë e të gazuar dhe lëngje frutash.

Kallxo.com ka nisur publikimin e faturave të shpenzimeve të Presidentit Hashim Thaçi në kohën kur ai ishte kryeministër i vendit.

Në dosjen prej qindra faturash të siguruara pasi BIRN ka paditur Zyrën e Kryeministrit në gjykatë, do publikohen fatura të shpenzimeve për 20 muaj qeverisje të Hashim Thaçit përfshirë këtu shpenzimet e 5 zëvendëskryeministrave tjerë të asaj kohe: Bujar Bukoshi, Edita Tahiri, Hajredin Kuçi dhe Behgjet Pacolli.

Pjesë e faturave janë edhe shpenzimet e kryera nga këshilltarë e shefa të kabineteve e deri te bodigardët e qeveritarëve të lartë.

Në dosjen “Sa han Shefi” e cila tashmë është aktive në KALLXO.com, çdo ditë do të publikohen fatura të reja të shpenzimeve të shoqëruara me shkrime dhe dëshmi për shpenzime.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë