Loading…

‘Dashuria mori fund kur mësoi se kisha kancer’, historia e trishtë e vajzës shqiptare

  • 18/10/2021 | 23:27

‘Dashuria mori fund kur mësoi se kisha kancer’, historia e trishtë e vajzës shqiptare

Historia e Desara Qoses, arkitektes nga Lushnja që rrëfeu luftën me kancerin e gjirit, u trajtua sot në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon.


Ajo zbuloi se u diagnostikua me tumor në moshën 24 vjeçare dhe shkak për kontroll u bë një moment rastësor kur ishte duke provuar një këmishë.

Vizitë pas vizite dhe ndërhyrje pas ndërhyrje, Desara tregoi se iu është nënshtruar disa operacioneve brenda dhe jashtë Shqipërisë, pasi për fat të keq sëmundja rishfaqej. Pas 7 ndërhyrjeve ajo më në fund gëzon shëndet të plotë, edhe pse pas gjithë këtyre viteve asgjë nuk ka qenë e lehtë.

Për fat të keq, Desara ka humbur nga kjo sëmundje një mikeshë italiane që e kishte njohur teksa kuroheshin të dyja në Milano. Mesazhi i bashkëshortit të së ndjerës që i tregonte se ajo nuk ia kishte dalë, bëri që Desara të përlotej në studio.

Megjithatë ajo iu bëri thirrje të gjitha grave që të mos i neglizhojnë kontrollet, sepse ka shpresë kur sëmundja zbulohet në kohën e duhur.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë