Loading…

Data e re e “El Classico-s”, më 18 dhjetor

  • 18/10/2019 | 16:57

Data e re e “El Classico-s”, më 18 dhjetor

Është shtyre “El Classico”, derbi më i madh në Evropë ishte e paraparë të luhet më 26 tetor, por tani data është ndërruar, transmeton Gazeta Metro.


La Liga kishte kërkuar që ndeshja të shtyhej për shkak të frikës së trazirave në Katalonia. Barcelona ishte pajtuar fillimisht, me një kusht që ndeshja të mos luhej në Madrid.

Sipas akordimit mes ekipeve ndeshja do të zhvillohet më 18 dhjetor.

Arsyeja për këtë shtyrje ende nuk dihet zyrtarisht.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë