Loading…

Daut Haradinaj e lidh vizitën e Thaçit në SHBA me arrestimin e Ramushit

  • 08/01/2017 | 08:25

Daut Haradinaj e lidh vizitën e Thaçit në SHBA me arrestimin e Ramushit

Deputeti i AAK-së, dhe njëherit vëllai i Ramush Hardinajt, Dauti ka reaguar ndaj vizitës së paparalajmëruar të Hashim Thaçit në Amerikë.


Haradinaj në një shënim në Facebook ka theksuar se Thaçi edhe më 21 korrik 2010, kur u thirrë Ramushi në rigjykim kishte shkuar në Amerikë.

Sipas Haradinajt, a mos po thotë Hashim Thaçi prapë diçka të tillë, tash kur Ramushi gjendet në paraburgim në Francë.

Daut Haradinaj ia ka kujtuar Thaçit edhe darkën e “13 Dhjetorit 2010 kur folke Dik Marti në Restorant Puro?”

“Hashim Thaçi mbërriti në Amerikë edhe me 21 Korrik 2010 kur u thirrë Ramushi në rigjykim në Hagë. A mos po na thotë diçka prap? Hashim mos e harro darkën e 13 Dhjetorit 2010 kur folke Dik Marti në Restorant Puro?”.

“Çka të duash bëj, por e vërteta ëshë e vërtetë. Kosova është më e madhe se ti”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë